Zadbany i zdrowy trawnik jest chlubą właściciela. Odpowiednia pielęgnacja jest w tym przypadku kluczem do sukcesu. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak właściwie opiekować się murawą. Nie jest to jednak tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Poniżej prezentujemy kilka porad mogących pomóc nam odpowiednio zaopiekować się trawnikiem. Przydadzą się m.in. cierpliwość oraz odpowiedni preparat, taki jak Florovit Nawóz do trawników, który pobudzi trawę do wzrostu, przy okazji ją zagęszczając. 

Jak dbać o trawnik? 

Pielęgnacja murawy nie jest specjalnie wymagająca, o ile wiemy, jakie kroki należy poczynić. Jednym z najważniejszych etapów, o których należy pamiętać, jest koszenie trawnika. Warto robić to regularnie, w okresie największego wzrostu nawet raz w tygodniu. Nie należy natomiast skracać murawy więcej niż o 1/3 czy 1//2 jej wysokości. Natomiast zbyt wybujała trawa ma tendencję do przerzedzania. Samo koszenie powinniśmy przeprowadzać od kwietnia do jesieni, mniej więcej do października. 

Prawidłowe nawożenie trawnika, czyli jakie? 

Obok koszenia, nawożenie trawnika jest jednym z kluczowych zabiegów, które pomogą nam wyhodować zielony dywan przypominający murawę angielskich boisk piłkarskich. W tym celu koniecznie wybrać powinniśmy preparaty wysokiej jakości. Florovit Nawóz do trawników dostarcza do gleby niezbędnych składników odżywczych, dzięki czemu darń zachowa piękny zielony wygląd oraz zwartą formę. Pozbawiona nawożenia murawa szybko da do zrozumienia, że coś jest nie tak. W najgorszym wypadku trawnik może zacząć chorować. 

Podlewanie – jak często podlewać trawnik? 

Podlewanie trawnika także warto robić z głową. Pierwszą i kardynalną zasadą jest podlewanie dopiero w momencie, kiedy słońce nieco już zajdzie lub zanim wzejdzie. Z tego względu trawnik najlepiej jest podlewać wieczorem lub rano. Aby uchronić murawę przed gniciem, podlewanie najlepiej wykonywać, co 2-3 dni. Taka regularność szczególnie istotna jest w okresie letnim, kiedy mamy do czynienia z upałami. 

Pielęgnacja trawnika – podsumowanie 

Podsumowując, właściwe koszenie, odpowiedni nawóz do trawy, jak np Florovit Nawóz do trawników oraz regularne nawadnianie pomoże stworzyć pięknie wyglądający zielony trawnik ozdobny. Warto również zainteresować się środkami zapobiegającymi szkodnikom, kiedy takowe zaczną atakować murawę.