Marzeniem każdego ogrodnika jest przepiękna trawa. Niestety utrzymanie trawy w świetnej kondycji nie jest wcale takie proste. Musimy mieć to na względzie. Gdy u kogoś widzimy przepięknie zielony, równy i gęsty trawnik, to musimy mieć świadomość, że właściciel musiał się przy tej trawie sporo napracować. Jest to oczywiste. O czym musimy pamiętać, aby nasza trawa także taka była?

Regularne koszenie

Na pewno podstawową czynność, którą musimy wykonywać przy dbaniu o swój trawnik to jej regularne koszenie. Bez koszenia się nie obejdzie. Jeśli zapuścimy zbyt długą trawę, to musimy się liczyć z tym, że trawa straci na swojej gęstości. Chętnie poznamy odpowiedź na pytanie, co oznacza regularne koszenie trawnika. Tak naprawdę to chodzi o koszenie przynajmniej raz na dwa tygodnie. Jednak sporo osób mówi o tym, że trawa powinna być koszona raz w tygodniu. Obawiamy się, że większość osób nie ma po prostu na to czasu. Jest to oczywiste.

Można zatem obserwować wzrost trawy, który zależy od aktualnej pogody i pod to dobierać częstotliwość koszenia.

Nawożenie i podlewanie trawy

Większość osób o regularnym koszeniu nie zapomina. Niestety sporo osób zapomina o nawożeniu swojej trawy. Aby trawa była rzeczywiście piękna, to potrzebuje nawozu. Jaki wybrać? Świetny jest Florovit Nawóz do trawników do Twojego ogrodu. Nawóz ten jest dostępny bez żadnego problemu w większości sklepów ogrodniczych, a na dodatek nie jest zbyt drogi. Bardzo nas to cieszy, ponieważ nikt nie chce na utrzymanie trawnika wydawać sporo pieniędzy. Jest to oczywiste.

Skoro powiedzieliśmy już o koszeniu regularnym trawy i jej nawożeniu, to musimy jeszcze wspomnieć o podlewaniu regularnym trawy. Jest ono szczególnie ważne, gdy panują wysokie temperatury i nie ma deszczu. Brak podlewania może skutkować niestety spaleniem trawy. Gdy nasza trawa nabierze żółtego koloru, to sporo czasu musi minąć, aż nasza trawa wróci do dobrej kondycji. Nie dopuszczajmy zatem do takiej sytuacji.